Niezależnie czy nasz garaż jest częścią domu, czy oddzielnym budynkiem, wymaga skutecznej wentylacji. Dążenie do energooszczędności sprawia, że budujemy coraz cieplejsze budynki i garaże, zaopatrując je w ciepłe bramy. Nie należy w tej sytuacji zapominać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń.

Musisz pamiętać w takim wypadku aby zadbać o właściwą cyrkulację powietrza i jego wymianę w garażu. Jest to niezbędne, aby usunąć z pomieszczenia spaliny, opary paliw oraz wilgoć. Zapobiec pojawieniu się pleśni.

Wietrzenie garażu wg firmy Hormann

Jeżeli dostrzegłeś u siebie problem wilgoci zastanów się nad zestawem do uchylania górnego segmentu bramy. Pozwala on na wietrzenie garażu przy zamkniętej bramie. Odbywa się to dzięki umieszczonym na segmencie składanym obejmom rolek. Najniższy segment pozostaje na posadzce – dzięki czemu pod bramę nie przedostają się śmieci, owady czy małe gryzonie.

Rozwiązanie działa z napędami ProMatic 3 i 4 oraz SupraMatic 3 i 4 wyposażonymi w system dwukierunkowego sterowania radiowego BiSecur. Taki zestaw do wentylacji możesz także zainstalować już w zamontowanych bramach segmentowych Hormann.

Inteligentny system czujników

Wewnętrzny czujnik wilgotności HKSI

Standardowo funkcję uchyłu górnego segmentu możesz uruchomić pilotem. Dla wymagających użytkowników proponujemy system czujników wilgotności, który pozwala na automatyczne wietrzenie garażu. Za prawidłową wymianę powietrza odpowiada wewnętrzny czujnik HKSI, który kontroluje poziom wilgotności powietrza. Jeżeli wilgotność w pomieszczeniu jest zbyt wysoka, panel bramy automatycznie się otwiera. W momencie gdy wilgotność powietrza w garażu osiągnie odpowiedni poziom, brama automatycznie się zamknie.

Zewnętrzny czujnik HKSA

Dla zapewnienia właściwej eksploatacji możesz ustalić zakres temperatur, przy których brama się nie otworzy – zapobiegając np. wychłodzeniu garażu zimą. Możesz także określić maksymalny czas wietrzenia i porę dnia, w której się ono ma odbywać. Jeżeli dodatkowo zastosujesz czujnik zewnętrzny HKSA do monitorowania poziomu wilgotności powietrza poza garażem, zyskasz pewność, że górny segment nie uchyli się, gdy wilgotność na zewnątrz będzie większa niż ta w garażu, np. w deszczowy dzień.

Komplet czujników wilgotności to wydatek około 860 zł. Zapraszamy do salonów NEWA na terenie Śląska