Drzwi przylgowe posiadają charakterystycznie wykończoną krawędź skrzydła z wcięciem, które zachodzi na ościeżnicę. Mają widoczne zawiasy i są na pewno łatwiejsze w montażu, regulacji a także o wiele tańsze od drzwi bezprzylgowych. Wyraźnie jednak odstają od ościeżnicy i po zamknięciu skrzydło nie tworzy z futryną jednolitej powierzchni.

Krótka charakterystyka przylgi

Charakterystyczne wykończenie krawędzi skrzydła z wcięciem nazywane jest przylgą dlatego, że łączy się z ościeżnicą, a dokładniej zachodzi na nią – przylega do niej. Drzwi przylgowe Hormann są powszechnym rozwiązaniem na rynku budowlanym już od ponad kilkunastu lat. Hormann posiada wiele modeli w zakresie drzwi zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Do szczególnie cenionych przez Klientów są zaliczane zewnętrzne drzwi Thermo65 i Thermo46 znajdujące się w wielu polskich domach i mieszkaniach. Do ulubionych klasycznych modeli drzwi wewnętrznych nasi Klienci zaliczają Model Stripe, Model Groove 29 czy wyjątkowo stylowy Model Georgia1.

Zalety drzwi przylgowych:

– Sprawiają wrażenie lżejszych od drzwi bezprzylgowych,
– Drzwi z przylgą polecane są do wnętrz, w których skrzydło zazwyczaj jest otwarte,
– Nadają się do pomieszczeń stylizowanych na stare, utrzymanych w stylu klasycznym,
– Przy tych drzwiach nie musisz obawiać się wystającego zamka, ponieważ przylga bardzo dobrze go ukrywa,
– Przy tej samej grubości drzwi przylgowe są lepszym izolatorem akustycznym niż drzwi bezprzylgowe (oczywiście bez dodatkowego wyposażenia)

O czym musisz pamiętać decydując się na drzwi bezprzylgowe

– Są tańsze od drzwi bezprzylgowych,
– Nie tworząc jednej powierzchni są bardziej zauważalnym i dekoracyjnym elementem pomieszczeń,
– Nie różnią się właściwościami wytrzymałościowymi od drzwi bezprzylgowych, gdyż ramiak jednych i drugich jest wzmacniany

Pamiętaj:
Przy wyborze drzwi przylgowych nie musisz pamiętać o tym, by od razu określić wzór, kolor i styl, w jakim mają być utrzymane twoje drzwi – jesteśmy po to żeby Ci w tym pomóc.
Ważnym aspektem jest materiał z którego chcesz aby były wykonane oraz wielkość drzwi – nie zapominaj aby podczas odwiedzin znać wymiar otworu w jakim chcesz obsadzić swoje nowe, funkcjonalne drzwi marki Hormann.