Awaria sieci elektrycznej pojawia się w momencie, kiedy się jej najmniej spodziewasz. Nie masz na nią wpływu, ale jesteś w stanie przed taką sytuacją się zabezpieczyć. Hormann oferuje swoim Klientom rozwiązanie w postaci awaryjnego akumulatora, dzięki któremu otworzysz bezpiecznie bramę garażową i wjazdową w razie braku prądu.

Akumulator awaryjny Hormann HNA

Akumulator pasuje do napędów ProMatic oraz SupraMatic E, P i HT. Dzięki niemu w przypadku awarii zasilania nie będzie konieczne rozryglowywanie bramy i podnoszenie jej ręcznie. Akumulator pozwali Ci nadal otwierać i zamykać bramę z użyciem pilota lub przycisku. Zasilanie awaryjne podtrzymuje napięcie do18 godzin. Wystarcza na maks. 5 cykli bramy (otwórz i zamknij). Dokładne czasy czuwania i cykli uzależnione są od temperatury i stanu naładowania akumulatora. Odpowiednia dioda DUO-LED sygnalizuje poziom jego naładowania. Trzeba dodać że podczas normalnej eksploatacji nasz akumulator ładuje się samoczynnie. Akumulator mocujemy do napędu wykorzystując załączone uchwyty lub podwieszamy do stropu garażu.

Akumulator alternatywny Hormann do bram wjazdowych

HNA Outdoor dla bram wjazdowych

Akumulator HNA Outdoor współpracuje z napędami RotaMatic, VersaMatic oraz LineaMatic bram skrzydłowych oraz przesuwnych Zaoszczędzi Ci bezradnego oczekiwania przed bramą wjazdową własnego domu. Może być montowany do ściany lub do podłoża.

Tekst został zainspirowany wizytą w jednym z naszych Salonów pewnego smutnego Pana, którego żona nie potrafiła otworzyć bramy garażowej z powodu przerwy w dostawie prądu. Nie pomogliśmy – Pan nie był właścicielem bramy marki Hormann.
Zapraszamy właścicieli napędów marki Hormann do rozpatrzenia ewentualności zakupu akumulatora dla swoich bram. Idzie zima.