Środowisko pracy czy domowe otoczenie bez barier architektonicznych ma szczególną wartość w dzisiejszych czasach i będzie miało coraz większe znaczenie w przyszłości. Wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki pracy w trybie niskiego zużycia energii i funkcjonalność sprawia, że PortaMatic jest idealnym napędem np. do biur, szpitali, laboratoriów i przychodni lekarskich.

Napęd PortaMatic – dla kogo?

Napęd PortaMatic firmy Hörmann do drzwi wewnętrznych umożliwia ich automatyczne otwieranie i zamykanie za pomocą nadajnika lub sterownika. Technologia zwiększa komfort życia osób niepełnosprawnych. Ostatnio również znajduje zastosowanie w przychodniach lekarskich i biurowcach. Tam właśnie istnieje duże ryzyko przenoszenia się chorób zakaźnych podczas korzystania z drzwi do gabinetów, ciągów komunikacyjnych czy pomieszczeń sanitarnych.

Programowanie ustawień

PortaMatic jest wyposażony w liczne funkcje, z których możesz korzystać według indywidualnych potrzeb. Poszczególne funkcje możesz ze sobą łączyć.

  • w trybie automatycznym – otwierasz drzwi naciskając przycisk na nadajniku lub sterowniku. Po upływie określonego czasu (2-180 sekund) drzwi zamkną się automatycznie,
  • w trybie impulsowym otwieranie odbywa się w ten sam sposób, ale zamknięcie drzwi wymaga od Ciebie ponownego naciśnięcia przycisku nadajnika lub sterownika,
  • tryb półautomatyczny pozwala na otwieracie drzwi po wywarciu niewielkiego nacisku ręką na skrzydło. Aby je zamknąć – wystarczy że je lekko popchniesz,
  • tryb zamykania – drzwi otwierasz ręcznie, a zamykanie odbywa się automatycznie po upływie określonego wcześniej czasu od 2-60 sekund.

Praktyczną funkcję otwarcia częściowego PortaMatic-a możesz ustawić w taki sposób, aby otwierał drzwi częściowo lub na oścież i zatrzymywał je w danym położeniu przez określony czas, np. w celu przewietrzenia pomieszczenia.

Zintegrowane sterowanie oświetleniem LED

Nadajnik lub sterownik może służyć nie tylko do obsługi drzwi, ale także sterowania oświetleniem LED. Funkcja stałego oświetlenia zapewnia orientację w nocy. Sygnał świetlny ostrzega natomiast o uruchomieniu drzwi zanim zaczną się otwierać lub zamykać

PortaMatic wspomaga funkcjonowanie osób starszych i niepełnosprawnych

Personalizacja ustawień w napędzie PortaMatic

Dla przykładu napęd PortaMatic w połączeniu z bezdotykowym sterownikiem FSR 1 BS jest optymalnym rozwiązaniem dla palcówek medycznym. Gwarantuje higieniczne, bezdotykowe korzystanie z drzwi do gabinetów, pomieszczeń laboratoryjnych. Wyklucza konieczność korzystania z klamki lub przycisku. Eliminuje ryzyko przenoszenia bakterii i wirusów.

Uwaga: Korzystanie z napędu przez określoną grupę użytkowników, np. osoby niepełnosprawne lub starsze, wymaga sprawdzenia możliwości zastosowania napędu w konkretnym pomieszczeniu. Zapraszamy na konsultacje do naszych salonów NEWA na terenie Śląska.