Drewniane, metalowe, a może aluminiowe? W okleinie czy kolorze? Pełne czy przeszklone? Odpowiedzi na to pytanie znasz. Wreszcie sprzedawca pyta – jakie drzwi preferujesz: przylgowe czy bezprzylgowe?  Przeczytaj ten krótki tekst – dowiesz się co mu odpowiedzieć.

Jakie  to są drzwi bezprzylgowe?

Drzwi bezprzylgowe (zwane inaczej bezfelcowymi) rozpoznasz po tym, że mają niewidoczne zawiasy a krawędź skrzydła po zamknięciu licuje się z ościeżnicą. W efekcie otrzymujesz płaską powierzchnię drzwi wraz z futryną idealnie dopasowaną do wnętrza nowoczesnego mieszkania. Zawiasy bezprzylgowe są wkomponowane we framugę, co pozwala na osiągnięcie bardzo estetycznego efektu wykończenia całości. Jednolita powierzchnia całych drzwi sprawia, że bardzo chętnie sięgają po nie osoby aranżujące wnętrza w minimalistycznym, nowoczesnym stylu.

Zalety drzwi bezprzylgowych

Coraz więcej nabywców pyta i interesuje się tym typem drzwi, ponieważ:
– drzwi bezprzylgowe możesz dobrać do wnętrza tak, aby się „stapiały” ze ścianą. Możesz osadzić np. białe drzwi bezprzylgowe w białych ścianach, z którymi będą tworzyć piękną, jednolitą powierzchnię,
– dzięki niewidocznym zawiasom nie musisz się starać, by okucia były dokładnie dopasowane do stylistyki skrzydła oraz otoczenia,
– te drzwi w małych pomieszczeniach czy wąskich korytarzach wizualnie powiększą Twoją przestrzeń,
– doposażone w zamek magnetyczny zamykają się cicho bez potrzeby naciskania klamki,
– polecamy je do pomieszczeń, gdzie drzwi pozostają najczęściej zamknięte i widoczne są od zewnątrz.

O czym musisz pamiętać decydując się na drzwi bezprzylgowe

Pamiętaj!:
– drzwi bezfelcowe są droższe od drzwi tradycyjnych z przylgą,
– m
ontaż wewnętrznych drzwi bezprzylgowych może okazać się zbyt skomplikowany dla domowego majsterkowicza – szczególnie trudne jest wyregulowanie zawiasów w należyty sposób, by pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem nie pozostała nieestetyczna szpara.

Drzwi BaseLine Hormann

BaseLine – zlicowane z futryną

Jeżeli interesują Cię bezprzylgowe drzwi wejściowe do domu, przyjrzyj się bliżej linii ThermoPlan Hybrid. Konstrukcja tych aluminiowych drzwi charakteryzuje się skrzydłem i ramą, które tworzą jednolitą, gładką płaszczyznę. Hormann dedykuje ten produkt osobom o wysokich oczekiwaniach względem bezpieczeństwa, izolacyjności cieplnej oraz wyposażenia technicznego.

Jeżeli szukasz drzwi wewnętrznych do domu skorzystaj z aktualnej promocji marki Hormann na drewniane drzwi wewnętrzne Model BaseLine. Okazyjna cena tych eleganckich i ponadczasowych drzwi skusi amatorów prostej klasyki, jak również poszukiwaczy spokoju i ciszy – zaopatrzone w magnetyczny zamek zamykają się cicho nawet po przejściu naszych pociech.

Po dalsze informacje zapraszamy do naszych salonów NEWA Hormann w Jaworznie, Tychach, Będzinie i Katowicach.