Świadomy Klient wybierający drzwi do domu doskonale wie, że design to nie wszystko. Piękny długi pochwyt nie decyduje o funkcjonalności drzwi, chociaż niewątpliwie przydaje im uroku. Bezpieczeństwo – zostawiamy bez komentarza – jest po prostu priorytetem przy doborze drzwi zewnętrznych. Czas wspomnieć o izolacyjności dźwiękowej…

Dźwiękoszczelność czyli błoga cisza w domu

Duży wpływ na wygodę mieszkańców domu ma izolacja dźwiękowa drzwi. Drzwi zewnętrzne powinny odgradzać nas od hałasów dochodzących z otoczenia zewnętrznego. Dzięki temu łatwiej nam pracować, uczyć, a także odpoczywać.

Tam gdzie istotną rolę odgrywa dźwiękoszczelność połączona z dobrą izolacyjnością cieplną, firma Hörmann proponuje drzwi wejściowe Thermo65 w wersji dźwiękoszczelnej. Te stalowo-aluminiowe drzwi z przegrodą termiczną, standardowo są wyposażone w opadającą uszczelkę progową, która spełnia wymogi 2. klasy izolacyjności akustycznej. Opcjonalnie możesz je wyposażyć w specjalny próg, który pozwala uzyskać 3. klasę izolacyjności akustycznej. To oznacza certyfikowaną izolacyjność akustyczną na poziomie do 43 dB.

Drzwi dźwiękoszczelne Thermo65 charakteryzują się przy tym dobrą izolacyjnością cieplną. Ich współczynnik przenikania ciepła UD wynosić może nawet 0,95 W/m²K. Warto odwiedzić Salon Hörmann aby obejrzeć ten model drzwi oraz uzyskać bliższe informacje o ich funkcjonalnościach.

Zapraszamy do Salonów NEWA w Będzinie, Jaworznie, Tychach i Katowicach. O drzwiach Thermo65 i ich właściwościach dźwiękoszczelnych wiemy wszystko.